Om nabogo

Vi köper fler och fler bilar, men använder dem inte på ett bra sätt. Det orsakar trängsel på vägarna, ökar koldioxidutsläppen och försämrar kollektivtrafiken. Modern samåkning är lösningen – för individen, samhället och planeten. År 2018 etablerades nabogo med det enda syftet att stärka kollektivtrafiken genom samåkning, särskilt där det för närvarande saknas mobilitet.

Nabogos app är baserad på användarnas behov, och våra kampanjer förändrar folks faktiska beteenden. Tillsammans med kollektivtrafikföretag och regioner skapar vi en ny marknad för samåkning i vardagen.

Här bor vi i:

Vejle

Lysholt Allé 8,
7100 Vejle
Danmark

Köpenhamn

Siljangade 1-3
2300 Köpenhamn S
Danmark

Aalborg

John F. Kennedys Plads 1T, 3.sal
9000 Aalborg
Danmark

Holland

Sibeliusstraat 25
4614VB Bergen op Zoom
Nederländerna

Är du intresserad av ett samarbete med nabogo?
Kontakta vår försäljningschef, Kasper Dam Mikkelsen, om du vill veta mer!

Kontakta
Kasper Dam Mikkelsen

kasper@nabogo.com
+45 30242929

Medarbejdere

Anders Muusmann
Medgrundare och vd
anders@nabogo.com
+45 71792244

Kasper Dam Mikkelsen
Medgrundare och Partnership Director
kasper@nabogo.com
+45 30242929

Ida Blinkenberg Lidell
PR-chef
ida@nabogo.com
+45 20462787

Anine Kamp
Mobilitetsspecialist (mammaledighet)
anine@nabogo.com

Sif Rantzau Klemp - Partner succes manager

Sif Rantzau Klemp
Partner Success Manager
sif@nabogo.com
+45 81115627

Kasper Boytang Sørensen
Product Manager
ks@nabogo.com
+45 21397050

Katrine Winther Erlendsson
User Retention Specialist
katrine@nabogo.com
+45 40182043

Oliver Mathiasen
Projektledare, Rörlighet och Genomförande
oliver@nabogo.com
+45 40246130

Jeroen Kroonen
Business Developer (NL)
jeroen@nabogo.com
+31 6 83 42 17 02

Åk med. Anmäl dig till vårt nyhetsbrev