Om nabogo

Vi köper fler och fler bilar, men använder dem inte på ett bra sätt. Det orsakar trängsel på vägarna, ökar koldioxidutsläppen och försämrar kollektivtrafiken. Modern samåkning är lösningen – för individen, samhället och planeten. År 2018 etablerades nabogo med det enda syftet att stärka kollektivtrafiken genom samåkning, särskilt där det för närvarande saknas mobilitet.

Nabogos app är baserad på användarnas behov, och våra kampanjer förändrar folks faktiska beteenden. Tillsammans med kollektivtrafikföretag och regioner skapar vi en ny marknad för samåkning i vardagen.

Här bor vi i Köpenhamn

Siljangade 1-3
2300 Köpenhamn S
Danmark

Här bor vi i Vejle

Lysholt Allé 8,
7100 Vejle
Danmark

Är du intresserad av ett samarbete med nabogo?
Kontakta vår försäljningschef, Kasper Dam Mikkelsen, om du vill veta mer!

Kontakta
Kasper Dam Mikkelsen

kasper@nabogo.com
+45 30242929

Medarbejdere

Anders Muusmann
Medgrundare och vd
anders@nabogo.com
+45 71792244

Kasper Dam Mikkelsen
Medgrundare och Partnership Director
kasper@nabogo.com
+45 30242929

Ida Blinkenberg Lidell
PR-chef
ida@nabogo.com
+45 20462787

Anine Kamp
Mobilitetsspecialist
anine@nabogo.com
+45 60704034

Sif Rantzau Klemp - Partner succes manager

Sif Rantzau Klemp
Partner Success Manager
sif@nabogo.com
+45 81115627

Marie Lykkebo Dreier
CMO
marie@nabogo.com
+45 23487108

Kasper Boytang Sørensen
Product Manager
ks@nabogo.com
+45 21397050

Katrine Winther Erlendsson
Kommunikationsmedarbetare
katrine@nabogo.com
+45 40182043

Oliver Mathiasen
Praktikant, Mobilitet och implementering
oliver@nabogo.com

Norbert van Dooren
Business Developer (NL)
norbert@nabogo.com
+31 6 29 04 51 33

Åk med. Anmäl dig till vårt nyhetsbrev