Om nabogo

Vi køber flere og flere biler, men udnytter dem ikke godt nok. Det giver trængsel på vejene, stigende CO2-udledning og forringet kollektiv transport. Moderne samkørsel er løsningen – til gavn for den enkelte, for samfundet og for kloden. I 2018 blev nabogo etableret med det ene formål at styrke kollektiv transport med samkørsel, særligt hvor der i dag mangler mobilitet.

Nabogos app tager udgangspunkt i brugernes behov, og vores kampagner flytter adfærd i den virkelige verden. Sammen med trafikselskaber og kommuner skaber vi et nyt marked for samkørsel i hverdagen.

Her bor vi i København

Raffinaderivej 8
2300 København S
Danmark

Her bor vi i Vejle

Lysholt Allé 8,
7100 Vejle
Danmark

Medarbejdere

Anders Muusmann
Co-founder og CEO
anders@nabogo.com
+45 71792244

Kasper Dam Mikkelsen
Co-founder og Partnerskabsdirektør
kasper@nabogo.com
+45 30242929

Ida Blinkenberg Lidell
PR-ansvarlig
ida@nabogo.com
+45 20462787

Anine Kamp
Mobilitetsspecialist
anine@nabogo.com
+45 60704034

Endrit Kola
Technology Lead
endrit@nabogo.com
+45 31731671

Sif Rantzau Klemp - Partner succes manager

Sif Rantzau Klemp
Partner succes manager
sif@nabogo.com
+45 81115627

Marie Lykkebo Dreier
CMO
marie@nabogo.com
+45 23487108

Følg med. Tilmeld dig vores nyhedsbrev