Om nabogo

Vi køber flere og flere biler, men udnytter dem ikke godt nok. Det giver trængsel på vejene, stigende CO2-udledning og forringet kollektiv transport. Moderne samkørsel er løsningen – til gavn for den enkelte, for samfundet og for kloden. I 2018 blev nabogo etableret med det ene formål at styrke kollektiv transport med samkørsel, særligt hvor der i dag mangler mobilitet.

Nabogos app tager udgangspunkt i brugernes behov, og vores kampagner flytter adfærd i den virkelige verden. Sammen med trafikselskaber og kommuner skaber vi et nyt marked for samkørsel i hverdagen.

Her bor vi i:

Vejle

Lysholt Allé 8
7100 Vejle
Danmark

København

Siljangade 1-3
2300 København S
Danmark

Aalborg

John F. Kennedys Plads 1T, 3.sal
9000 Aalborg
Danmark

Holland

Sibeliusstraat 25
4614VB Bergen op Zoom
Holland

Medarbejdere

Anders Muusmann
Co-founder og CEO
anders@nabogo.com
+45 71792244

Kasper Dam Mikkelsen
Co-founder og Partnerskabsdirektør
kasper@nabogo.com
+45 30242929

Ida Blinkenberg Lidell
PR-ansvarlig
ida@nabogo.com
+45 20462787

Anine Kamp
Mobilitetsspecialist (barsel)
anine@nabogo.com

Sif Rantzau Klemp - Partner succes manager

Sif Rantzau Klemp
Partner Succes Manager
sif@nabogo.com
+45 81115627

Kasper Boytang Sørensen
Product Manager
ks@nabogo.com
+45 21397050

Katrine Winther Erlendsson
Kommunikationsmedarbejder
katrine@nabogo.com
+45 40182043

Oliver Mathiasen
Projektleder, Mobilitet og Implementering
oliver@nabogo.com
+45 40246130

Jeroen Kroonen
Business Developer (NL)
jeroen@nabogo.com
+31 6 83 42 17 02

Følg med. Tilmeld dig vores nyhedsbrev